Fotbalistky udolaly Liteň.

 

Karlovarské fotbalistky mají v květnu opravdu náročný program. Protože je v neděli, čeká semifinále poháru ČMFS na Spartě, musel se zápas 17. kola s Litní předehrávat již ve čtvrtek 8. května. Soupeřky z Litně  jsou aktuálně na čtvrtém místě tabulky a mají ve svém kádru hráčky s prvoligovými zkušenostmi.

 

FC Buldoci - FC Liteň 2:0 (1:0)

První poločas začaly lépe domácí. Vytvořily si převahu a nastěhovaly se na polovinu hostí. Hostující fotbalistky se od prvních minut zatáhly před svoje pokutové území a soustředily se na urputnou obranu. Dokonce se ani nesnažily podnikat rychlé protiútoky. Stačilo jim jen odkopávat míče a pokud se pustily do protiútoku, většinou končil na polovině hřiště. Po ztrátě míče se opět zatáhly do prostoru pře svojí brankářkou. Tento způsob hry domácím hráčkám sice umožnil získat územní převahu, ale v přehuštěném prostoru se jim nedařilo úspěšně kombinovat. Technické hráčky z Litně  stačily rychle přistupovat k domácím fotbalistkám a  nedaly jim možnost připravit si střelecké příležitosti ze střední vzdálenosti. Takový způsob utkání domácím hráčkám  vůbec nevyhovoval. Snažily se sice rozbít obranný val bránících hráček, ale když se jim to podařilo, neměly jejich střely patřičnou přesnost ani razanci. V 19. minutě zahrávala Čepilová trestný kop z levé strany pokutového území. Její střela podél zdi hostujících hráček zapadla přesně k tyči brankářky Vaňkové. Ani po obdržené brance se hra hostujícího týmu nezměnila. Stereotypní dění na hřišti vydrželo až do konce prvního poločasu.

 

V druhé polovině utkání se obraz hry nezměnil. Destruktivní hra hostujících hráček byla zklamáním.  Z přibývajícími minutami se karlovarské fotbalistky častěji dostávaly k zakončení. V 65. minutě centruje Janochová z pravé strany do pokutového území, ale hlavičkující Lembacherová posílá míč vedle branky. V 71. minutě našla Zahoříková centrem nabíhající Stojkovičovou a ta před vybíhající brankářkou usměrňuje míč do sítě. I po druhé obdržené brance neupustily liteňské fotbalistky od svého způsobu hry. Zdálo se že vůbec nemají huť hrát fotbal. Na domácích hráčkách se také začala projevovat únava. Během dvanácti dnů hrají již čtvrtý zápas. Před koncem utkání byla v pokutovém území faulována  pronikající Janochová. Nařízenou penaltu však Stojkovičová neproměnila a tak nakonec utkání skončilo jen dvoubrankovým vítězstvím fotbalistek Buldoků.

 

Výkon hostujícího týmu byl velkým zklamáním. Ale ani domácí fotbalistky nepředvedly oslnivý fotbal a neokázaly pasivní hru soupeřek  gólově využít. S výkonem domácího a hrou   hostujícího týmu nebyla spokojena ani manažerka domácích Miluše Rohlová, která to vyjádřila těmito slovy: „Přijelo družstvo, které nechtělo hrát. Bránilo až v devíti a naše holky se proti takové taktice nedokázaly prosadit.“

Rozhodčí: Berka - Bacík, Nehasil Diváci: 85

FC Buldoci: 

Hájková - Králová, Čepilová, Lembacherová(83´Zelenková), Hricová(87´Heřmanová) - Janochová, Kulovaná, Zahoříková, Beranová - Stojkovičová, Kunešová(59´Toporová)

 

   Na střídání připraveny: Toporová, Heřmanová, Zelenková, Fišerová

Trenér: Miloš Slabý  asistent: Milan Hildebrant