Fotbalistky Buldoků si v utkání s osmým Varnsdorfem otevřely parádní střelniciAutor Daniel Seifert

 

KARLOVY VARY - Třináct branek. Fotbalová exhibice. Tu předvedly v domácím prostředí ve druhém jarním kole II. české ženské fotbalové ligy hráčky karlovarských Buldoků.

FC Buldoci - Varnsdorf 13:0


V jarní premiéře hostily na „umělce" v Drahovicích aktuálně osmý tým tabulky Slovan Varsndorf, kterému naložily na cestu zpátky pořádnou kupu branek. Vítězstvím se tak karlovarské družstvo značně přiblížilo k vysněným prvoligovým branám, do kterých vstoupí pouze přímý vítěz druhé ligy.


Od úvodních minut ukazovaly karlovarské fotbalistky na hrací ploše, proč jsou v čele ligové tabulky - rychlá kombinace po křídlech a smrtící brejky do rozhozené obrany, s kterými si fotbalistky Varnsdorfu nevěděly rady.

 

Spolupráce Karlovaraček Stojkovičové a Zahoříkové přinesla v první pětačtyřicetiminutovce nejeden krásný moment. Fotbalový účet otevřela v lázeňském městě po přihrávce Záhoříkové Stojkovičová.

 

Domácí hráčky byly rázem na koni a další branky na sebe nedaly dlouho čekat. Nejdříve přesně zakončila rychlý výpad do obrany hostů Kunešová, a hned nato přidala třetí zářez domácích hráček Zahoříková. Čvrtou branku Buldoků měla na svědomí dobře hrající Stojkovičová.

 

Poté proměnila pokutový kop Beranová a do konce excelentního prvního poločasu zamířily ještě přesně mezi tři tyče dvakrát Stojkovičová a jednou Zahoříková, Kunešová a Zajačíková.

 

Po obrátce stran Karlovaračky ubraly na plynu, i přesto si stále udržovaly herní převahu. V 50. minutě zvýšila náskok domácího družstva ze značky pokutového kopu Zajačíková. V 59. minutě se trefila přesně mezi tři tyče Janochová a fotbalový galakoncert uzavřela svou pátou brankou v utkání Iveta Stojkovičová.

 

 

Branky: 5., 22., 36., 40. a 74. Stojkovičová, 7. a 28. Kunešová, 15. a 26. Zahoříková, 29. a 50. Zajačíková (1 PK), 24. Beranová (PK), 59. Janochová.


Poločas: 10:0.
Rozhodčí: Melničuk - Vaněček, Šťastný.
ŽK:1:5.
Diváci: 20.


FC Buldoci: Hájková - Králová (46. Heřmanová), Čepilová, Lembacherová (46. Toporová)), Hricová - Beranová, Zahoříková, Kulovaná (27. Zajačíková), Janochová - Stojkovičová, Kunešová (79. Zelenková). Trenér: Miloš Slabý.