Právě přítomno: 14 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  

Fotbalistky nadělily Karlštejnu pět branek.
3. listopadu 2007

Ve třetím domácím zápase se karlovarské fotbalistky utkaly se soupeřkami ze Sokola Karlštejn, které byly loňským účastníkem první ligy.

FC Buldoci K.V.

5
 
Sokol Karlštejn
0
 

Úvod zápasu na umělém trávníku v Drahovicích začaly oba týmy opatrně a hrálo se převážně ve středu hřiště. Po pěti minutách začaly tempo hry udávat domácí hráčky. První velikou šanci měla na kopačkách Zajačíková, kterou ideálně vysunula Zahoříková. Karlovarská útočnice v koncovce zaváhala a její pokus končí na boční síti brankářky Zvelebilové. Fotbalistky Buldoků ovládly střed hřiště a vytvořily si mírnou územní převahu. V 9. minutě opět ideální přihrávku Zahoříkové zužitkovala Stojkovičová a poslala domácí do vedení. Hostující hráčky se snažily o rychlou odpověď, ale jejich pokusy končily většinou před pokutovým územím domácích a brankářka Hájková nemusela zasahovat. Ve 21. minutě nacentrovala z pravé strany do velkého vápna Sladkovská. Brankářka Zvelebilová se nedohodla s obranou a Zajačíková hlavou doráží míč do sítě. O minutu později se v gólové šanci ocitla sama Sladkovská, ale nedokázala umístit míč podél vybíhající Zvelebilové do branky. Skóre se měnilo ve 27. minutě. Po centru Janochové z pravé strany do pokutového území hostí přistrčila míč Zajačíková zpět na nabíhající Zahoříkovou a její střela k tyči znamenala již tříbrankové vedení domácích. Za tohoto stavu ubraly karlovarské fotbalistky na tlaku a nepřesnými přihrávkami umožnily hostujícím hráčkám, aby se dostaly také do hry. Ty toho okamžitě využily a ve 34. minutě tečovaná střela po trestném kopu končí těsně vedle tyče brankářky Hájkové. Po následném rohovém kopu a závaru v pokutovém území s námahou odkopává domácí obrana. Karlštejnské fotbalistky se už k dalšímu ohrožení domácí branky v prvním poločase nedostaly. Naopak v poslední minutě gólovou šanci Zajačíkové likviduje odvážným pádem pod nohy brankářka Zvelebilová.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Ve 46. minutě střela Zahoříkové z trestného kopu se nevešla mezi tyče. O tři minuty později si na levé straně zatáhla míč do vápna Sladkovská, ale zakončení se jí vůbec nepovedlo. Hostující fotbalistky nestačily odolávat tlaku domácích a dopouštěly se nedovolených zákroků. V 53. minutě rozehrála Stojkovičová trestný kop z pravé strany pokutového území a Zahoříková hlavou střílí svoji druhou branku. O čtyři minuty si to obě hráčky zopakovaly. Skoro ze stejného místa zahrává trestný kop Stojkovičová, hostující obrana neuhlídala Zahoříkovou a její hlavička končí za zády brankářky Zvelebilové. Za jasného vedení upustily domácí fotbalistky od důsledného napadání a tempo hry hodně zvolnilo. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště a byla plná nepřesností a osobních soubojů. Na hřišti se začalo přiostřovat a rozhodčí musel sáhnout pro žluté karty. V 79. minutě nacentrovala z pravé strany do vápna Zahoříková, ale Kunešová minula a Zajačíková na míč nedosáhla. V 85. minutě po chybě ve středu hřiště šly do protiútoky hned tři hostující fotbalistky, ale k zakončení se nedostaly. To byla také poslední vážnější akce v utkání.

Karlovarské fotbalistky si tímto vítězstvím udržely neporanitelnost i ve třetím domácím zápase. Spokojený trenér Slabý komentoval výsledek těmito slovy: „V utkání s kvalitním soupeřem jsme předvedli dobrou hru. Holky si dobrým přístupem k zápasu vítězství zasloužily.“

Rozhodčí: Stančík – Janoušek, Vasilko Diváci: 70
ŽK: Králová, Janochová, Heřmanová – Vytásková, Ondrůšková

Branky: 9´ Stojkovičová, 21´ Zajačíková, 27´ 53´ 56´ Zahoříková

 

SESTAVA FC Buldoci: Hájková - Králová, Čepilová, Beranová - Janochová, Kulovaná, Zahoříková(87´Hricová), Jindrová(14´Heřmanová) - Stojkovičová, Zajačíková, Sladkovská(58´Kunešová)

Na střídání byly připraveny: Heřmanová, Kunešová, Hricová, Fišerová
Trenér: Slabý asistenti: Hildebrant, Pacelt