Fotbalistky poslaly Trstěnice z poháru.
29.9.2007

Minulý týden se oba týmy setkaly v krajském derby II. ČŽFL a díky pohárovému losu se utkaly znovu. Tentokrát byly jako hosté fotbalistky FC Buldoků. Trenér karlovarských fotbalistek Slabý musel před zápasem řešit složení základní sestavy. Stále nemohl počítat se Zajačíkovou a Zahoříkovou, nemocnou Jindrovou a chyběla mu i Heřmanová, která je s  reprezentací U17 ve Švýcarsku. Do hry nemohla od začátku nastoupit ani nachlazená Sladkovská.

Rozvoj Trestěnice

0
FC Buldoci K. V.
5

Na podmáčeném, ale kvalitním trávníku se od začátku dařilo lépe hostujícímu celku. Již ve druhé minutě střela Janochové končí vedle branky domácích. Fotbalistky FC Buldoků si vytvořily územní převahu a postupně se usazovaly na polovině domácích. V 5. minutě ještě střela Lembacherové z dorážky míří vedle. V 6. minutě opět střílí Lembacherová, její pokus obrana stačila odrazit jen na hranici šestnáctky a Kulovaná zajistila vedení pro hosty. Tlak karlovarských fotbalistek pokračoval i v následujících minutách. Střely Stojkovičové a Kockové končily vedle, nebo je obrana stačila zablokovat. Domácí fotbalistky se snažily vymanit z tlaku dlouhými odkopy na polovinu hostujícího celku. V 16. minutě po zaváhání brankářky Hájkové se k míči v pokutovém území dostaly domácí hráčky, ale nedokázaly se střelecky prosadit. V 19. minutě zahrávala Čepilová trestný kop z levé strany. Její střelu vytěsnila brankářka Vlková na břevno. K odraženému míči měla nejblíže na pravé straně Kunešová, ale její dorážka končí na boční síti domácí branky. Ve 23. minutě byla sražena obranou pronikající Stojkovičová. Střelu z následného trestného kopu z hranice šestnáctky brankářka Vlková jen vyrazila před sebe. Stojkovičová se v pokutovém území zorientovala nejlépe a poslala hosty do dvoubrankového vedení. Ve 38. minutě zahrávaly domácí fotbalistky svůj první rohový kop, ale Hájkovou v karlovarské brance neohrozily. Ve 40. minutě po vhazování z pravé strany a centru do vápna mohly zvýšit Kunešová s Kockovou, ale nepodařilo jim dostat míč za brankovou čáru. Ve 44. minutě rozehrály karlovarské fotbalistky rohový kop z levé strany, odražený míč vrátila do vápna Kulovaná a Kunešová jej prostrčila před brankářkou Vlkovou do sítě a udělala tak tečku za prvním poločasem.

I po přestávce pokračovaly fotbalistky Buldoků v nátlakové hře. V 52 minutě po centru Stojkovičové z pravé strany likviduje s přispěním obrany dorážku Kunešové brankářka Vlková. Domácím hráčkám na těžkém terénu v průběhu druhého poločasu začaly docházet síly a lépe se pohybující karlovarské fotbalistky s přehledem kontrolovaly vývoj utkání. Fotbalistky Trstěniv často chybovaly jak v rozehrávce, tak i v obraně. Toho využila v 68. minutě s chutí hrající Lembacherová, když důsledným sledování míče po nedorozumění domácí brankářky s obranou zvýšila vedení již na čtyřbrankový rozdíl. V následujících minutách ještě po přehození brankářky Vlkové Kunešovou dopravila míč do sítě Kocková, ale branka nebyla uznána pro postavení mimo hru. V 77. minutě neudržela střelu Čepilové z trestného kopu brankářka Vlková a Stojkovičová z dorážky střílí svůj druhý gól v zápase. O čtyři minuty později měla na kopačkách tutovku Kunešová, když se řítila na brankářku Vlkovou, ale v rozhodujícím okamžiku zaváhala a domácí gólmanka si tak připsala úspěšný zákrok.

Karlovarské fotbalistky dovedly i toto pohárové utkání do vítězného konce a postupují do dalšího kola. Trstěnické fotbalistky za celý zápas vyslaly na brankářku Hájkovou jen jednu přímou střelu z trestného kopu a to na lepší výsledek nestačilo. „Po celé utkání jsme byli jasně lepším týmem. I při absenci čtyř hráček základní sestavy jsme předvedli dobrý bojovný výkon a prosadili se i střelecky.“ Zhodnotil utkání asistent trenéra Milan Hildebrant.

ŽK: 1:1 Diváci: 30 Rozhodčí: Mifková – Žák, Barczi
SESTAVA FC Buldoci:
Hájková - Králová, Čepilová, Lembacherová, Hricová - Janochová(84´Fišerová), Kulovaná, Stojkovičová, Beranová - Kunešová, Kocková(70´Sladkovská)