Právě přítomno: 17 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  

Fotbalistky vyhrály krajské derby.

Ve třetím kole II. ČŽFL se konečně představily fotbalistky FC Buldoků na domácím hřišti ve Dvorech. Soupeřkami jim byly fotbalistky z Trstěnic. Krajské derby mělo i jednu zvláštnost, protože v týmu karlovarských fotbalistek nastupovala Iveta Stojkovičová a její otec na opačně straně jako trenér Trstěnic. „Jako vždy to bude těžký zápas, trstěnické fotbalistky jsou po dvou kolech na čele tabulky a nám stále chybí dvě hráčky základní sestavy“ upozorňovala před utkáním manažerka fotbalistek Miluše Rohlová.“

FC Buldoci K.V.

2
Rozvoj Trestěnice
0

Obavy manažerky Rohlové se však nenaplnily. Karlovarské fotbalistky si od prvních minut vytvořily uzemní převahu a již ve druhé minutě se v dobré střelecké pozici ocitla Kulovaná, ale brankářka Vlková byla namístě. V 8. minutě vysunula Kulovaná Sladkovskou a opět byla úspěšnější Vlková. V 18. minutě se do vyložené šance dostávala Sladkovská. Hostující stoperka Andrlová zastavila míč rukou a měla veliké štěstí, že uviděla jen žlutou kartu. Ve 22. minutě přihrávala Lembacherová do vápna, ale nabíhající Stojkovičové na míč nedosáhla. Nebyla úspěšná ani Janochová ve 31. minutě. O minutu později mohla skórovat Sladkovská, když se po přihrávce Stojkovičové ocitla sama ve velkém vápně, ale s její střelou neměla brankářka Vlková žádnou práci. A když v síti neskončila ani střela Kulované z hranice šestnáctky byl stav na konci poločasu 0:0. Fotbalistky Trstěnic se k žádné vážnější akci za celý první poločas nedostaly. Hrálo se převážně na jejich polovině. Domácí fotbalistky měly sice převahu, ale stereotypní útoky středem hřiště narážely na zformovanou obranu a v přehuštěném prostoru se jen těžko střelecky prosazovaly. Chyběla přesná přihrávka a střelba ze střední vzdálenosti.

Trenér Slabý měl o přestávce v kabině hodně připomínek k předvedené hře v prvním poločase. Do druhého poločasu karlovarské fotbalistky doslova vlétly. Šance Sladkovské ve 47. a 50. minutě ještě pochytala brankářka Vlková, ale v 52. minutě po rychlé rozehrávce posunula Sladkovská míč vlevo rozběhnuté Stojkovičové. Ta se přehnala kolem dvou bránících hráček a střelou do „šibenice“ otevřela skóre utkání. Trstěnické fotbalistky byly nástupem domácích fotbalistek a následně obdrženou brankou zcela zaskočeny. Ihned po rozehrání ztratily míč, toho se zmocnila Janochová a po pravé straně postupovala do pokutového území. Oklamala bránící hráčku a levačkou umístila míč k pravé tyči brankářky Vlkové. Fotbalistky FC Buldoků měly ještě další šance. V 60. minutě končí dorážka Stojkovičové u brankářky, v 65. minutě hlavička Stojkovičové po centru Jindrové z levé strany jen těsně míjí branku. Střelu Čepilové z 22. metrů vyráží brankářka Vlková. Na hřišti postupem času přibývalo osobních soubojů a rozhodčí Turková rozdala několik žlutých karet. Hra byla často přerušovaná a postrádala plynulost. To umožnilo také hostujícím hráčkám dostat se na dostřel branky domácích, ale Hájkovou neohrozily. Ta si připsala jediný zákrok v 83 minutě, když bravurně zlikvidovala šanci hostí. Do konce utkání i s nastaveným časem se kromě střídání už nic nestalo a tak i z tohoto utkání vyšly karlovarské fotbalistky vítězně.

„Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme toho nedokázali dostatečně využít. Hlavně v prvním poločase jsme kazili zbytečně mnoho přihrávek. O výsledku utkání rozhodl vydařený začátek druhého poločasu a dva rychlé góly.“ Komentoval utkání asistent trenéra Milan Hildebrant.

Branky: 52. Stojkovičová 53. Janochová
Rozhodčí: Turková – Štěrba, Kulhavý
ŽK
: 1:4
Diváci:
140

FC Buldoci: Hájková - Králová(88´Hricová), Čepilová, Lembacherová(93´Kocková), Heřmanová - Janochová, Kulovaná, Beranová, Jindrová - Stojkovičová, Sladkovská(56´Kunešová)
Trenér: Slabý asistenti: Hildebrant, Pacelt
(JŠt)