Hráčky Buldoků zvítězily
Sobota, 8. září 2007 1. kolo II. ČFLŽ

K prvnímu utkání nového ročníku II. ČŽFL zajížděly karlovarské fotbalistky až na sever Čech do Varnsdorfu. Pro oba týmy to bylo první vzájemné střetnutí v historii.

SK Slovan Varnsdorf
0
FC Buldoci K. V.
2

Za deštivého počasí na umělém povrchu byly první minuty poznamenány množstvím nepřesných přihrávek a tak se hrálo hlavně ve středu hřiště. Po pěti minutách se začaly prosazovat hráčky středové řady hostí. Karlovarské fotbalistky získávaly uzemní převahu a o první ohrožení domácí branky se postarala v 8. minutě Záhořiková, ale její střela z 18. metrů končí nad brankou. Tlak karlovaraček narůstal a domácí byly zatlačeny na vlastní polovinu. V desáté minutě došlo k nepříjemné situaci, když se v souboji o míč a následném tvrdém dopadu, zranila útočnice Zajačíková. Domácím se na chvíli podařilo otupit útočné snahy karlovarských děvčat. Hra upadla do průměru a byla plná tvrdých osobních soubojů na hranici regulérnosti. Ve 23. minutě po trestném kopu Záhořikové opět končí míč vedle brankové tyče. Ve 25. minutě byla při průniku sražena Stojkovičová a domácí Müillerová uviděla žlutou kartu. Ve 27 . minutě nedokázala centr Záhořikové z pravé strany do pokutového území usměrnit mezi tyče Kunešová. Ve 29. minutě zatáhla po pravé straně míč Stojkovičová, její centr do vápna stačila obrana domácích jen odrazit na hranici velkého vápna a osamocená Kulovaná střelou k tyči otevřela skóre utkání 0:1. Závěr prvního poločasu byl v režii karlovarských fotbalistek. Šance Kunešové a Kulované gólem neskončily a střelu Beranové zastavilo břevno domácí branky. Ve 43. minutě vysunula Záhořiková Kulovanou a ta střelou k tyčce z hranice šestnáctky nedala brankářce Šťastné šanci.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezlepšil. Právě naopak. Karlovarské fotbalistky měly územní převahu, většinou se hrálo na polovině domácích a tak brankářka Hájková nemusela řešit žádnou vážnější situaci. Domácí hráčky se nemohly prosadit a soustředily se na destruktivní hru. V 60. minutě zachytila Záhořiková rozehrávku domácích a vysunula Stojkovičovou, která v gólové pozici pálí nad branku. O dvě minuty později nebyla úspěšná ani sama Záhořiková, která také přestřeluje branku. Tvrdých osobních soubojů ze strany domácích neustále přibývalo a hra byla poznamenána častým přerušováním. Fotbalových akcí bylo k vidění velmi málo, protože je domácí okamžitě ukončily faulem. Situace na hřišti se vyhrotila v 80. minutě po likvidačním faulu Voglové na Stojkovičovou, který rozhodčí ocenil „jen“ žlutou kartou. Tu také za následné protesty dostala karlovarská kapitánka Čepilová. V 88. minutě měla na kopačkách gól Stojkovičová po přihrávce Sladkovské, ale netrefila branku.

Karlovarské fotbalistky si odvezly tři body. Premiéra trenéra Miloše Slabého na lavičce tak dopadla vítězně, ale s předvedenou hrou spokojen nebyl. „Ze strany domácího týmu byl zápas veden zbytečně tvrdě. Po odstoupení Zajačíkové v 10. minutě se nám rozpadl útok a zbytek utkání musela odehrát záloha. V rozkouskovaném utkání bylo málo prostoru na kombinace. O výsledku nakonec rozhodla lepší první polovina utkání.“ Zhodnotil zápas trenér Slabý.

 

Rozhodčí: Jirsák ŽK - 2:1 Diváci: 15 Branky: 29´ a 43´- Kulovaná

 

Sestava Buldoček: Hájková - Králová, Čepilová, Lembacherová, Heřmanová -Stojkovičová, Záhořiková(80´Janochová), Kulovaná(68´Jindrová), Beranová - Zajačíková(10´Kunešová), Kocková(57´Sladkovská)

 

Trenér: Miloš Slabý asistenti: Hildebrant, Rohlová
(JŠt)