Nové působiště karlovarských fotbalistek

Do nové sezóny 2007/2008 již nebudou karlovarské fotbalistky vystupovat pod hlavičkou SKP Hvězda. Oddíl kopané žen přešel do klubu FC Buldoci Karlovy Vary. „Dlouho jsme tento krok v realizačním týmu zvažovali. Budeme mít nyní lepší zázemí, možnost využívat dvě fotbalové plochy, z toho jednu s umělou trávou. Doufám že si na naše zápasy najde cestu větší počet diváků a získáme tak přízeň veřejnosti.“ vysvětlila tuto změnu trenérka Miluše Rohlová, která by chtěla dovést své fotbalistky do vysněné první ligy. „Protože nic nechceme ponechat náhodě, rozhodli jsme se angažovat profesionálního trenéra. Oslovili jsme proto  pana Miloše Slabého z  Horního Slavkova a ten naši nabídku přijal.“ Pokračovala trenérka Rohlová.

Příprava je již v plném proudu. Karlovarské fotbalistky pod vedením nového trenéra odehrály  dva kvalitní přípravné zápasy. V sobotu 21. července hostily na stadionu v Drahovicích fotbalistky Viktorie Plzeň. Utkání skončilo remízou 1:1, když vyrovnávací branku z rohového kopu vstřelila Zajačíková. Ve druhém utkání v sobotu 28. června, tentokrát na hřišti ve Dvorech, se karlovarské fotbalistky utkaly s týmem FC Teplice. V dresu hostujících hráček nastoupilo i několik prvoligových fotbalistek. I tentokrát se soupeřky rozešly smírně, když se o vyrovnání na 1:1 postarala střelou z trestného kopu Záhořiková. „V úvodu přípravy jsem se utkaly s velmi dobrým soupeřem a trenér Slabý tak měl možnost porovnat hru svých hráček proti silným soupeřkám.“ Doplnila trenérka Rohlová.

V minulém týdnu absolvovaly fotbalistky letní soustředění v Krušných horách  na Suché u Jáchymova, kde nabíraly fyzické síly do nového ročníku. Pod vedením nekompromisního trenéra Miloše Slabého si užily nejen tvrdé fyzické přípravy, ale i hodně legrace. „Počasí nám celkem přálo a tak se plán soustředění do puntíku splnil.“ Pochvalovala si trenérka Rohlová.

V sobotu 11.srpna se karlovarské fotbalistky (Buldočky) účastní turnaje v Pavlíkově, kde se střetnou s domácím Pavlíkovem, dále pak s Holoubkovem a opět s Teplicemi.
 

(JŠt)