Neděle 1. listopadu 2009 8. kolo II. ČŽFL

TJ Holoubkov - 1.FC Karlovy Vary 3:4 (2:1)

Rozhodčí: Ratajová Diváci: 50 ŽK: 3 – 0

Branky: Kupilíková(2´), Nová(26´), Ivaničová(50´) – Kulovaná(36´), Stojkovičová(47´), Patakiová(55´,78´)

V předposledním kole zavítaly karlovarské fotbalistky na půdu Holoubkova, který je aktuálně na devátém místě v průběžné tabulce. Navíc v minulém kole utrpěl debakl v Rakovníku. Papírově měly být karlovarské hráčky favoritem, zvláště, když v přípravě soupeřkám nadělily pět branek.

          Úloha favorita vzala za své už ve druhé minutě utkání. Po hrubé chybě na pravé straně karlovarské obrany se do brejku pustila domácí Kupilíková a střela z její levačky zapadla ke vzdálenější tyči brankářky Hájkové. Nečekaný úspěch nastartoval domácí k velkému dsc_3270-1.jpgvýkonu. Karlovarské fotbalistky sice postupně získaly mírnou územní převahu, ale domácí nadšeně bojující hráčky je do zakončení nepustily. Ve 12. minutě s námahou likviduje umístěnou střelu k tyči domácí brankářka Krchovová. Karlovarským hráčkám se nedařila přihrávka a po každé zbytečné ztrátě hrozily domácí rychlými protiútoky. Ve 26. minutě vyrobila hostující obrana další hrubku na půlící čáře a z brejku se prosadila tentokrát domácí Nová. Tento stav donutil karlovarského kouče k první změně v sestavě. Karlovarským fotbalistkám nezbývalo nic jiného, než se pustit do dobývání domácí svatyně. Vypracovaly si několik dobrých brankových příležitostí, ale v koncovce byly nedůrazné. V 35. minutě se po rohovém kopu z levé stany vápna prosadila Kulovaná a snížila na rozdíl jedné branky. Do poločasu už žádná branka nepadla.

      O přestávce karlovarský trenér důrazně domluvil hostujícím hráčkám do duše a provedl drobné změny v rozestavení. Druhý poločas zahájily karlovarské hráčky náporem a ve 47. minutě rozehrála trestný kop z pravé strany pokutového území Čepilová a karlovarská kapitánka Stojkovičová střelou „pod víko“ nedala domácí gólmane šanci. O tři minuty později ztratily karlovarské hráčky zbytečně míč při vlastní rozehrávce. Domácí fotbalistky nacentrovaly do vápna a nedůrazné hostující obraně se nepodařil odkopnout. Odražený míč se nakonec dostal k domácí Ivaničové, která jej stačila špičkou kopačky prostrčit pod zasahující Hájkovou do branky. Radost domácích hráček však netrvala dlouho. Drtivý tlak hostujícího celku zakončila v 55. minutě důrazná Patakiová a vyrovnala. Hostující fotbalistky se usadily na polovině domácích, ale překonat brankářku Krchovovou se jim stále nedařilo. V dobrých příležitostech se ocitly Vagingerová, Kulovaná a Glosová. V 78. minutě vysunula Patakiová kolmicí Stojkovičovou. Ta udělala kličku i domácí brankářce, která je pokusila její šanci zmařit pádem pod nohy. Místo míče však zasáhla nohy hostující útočnice a rozhodčí Ratajová nařídila pokutová kop. Míč si na značku postavila Kulovaná, ale její střelu doprostřed branky stačila domácí gólmanka vyrazit a stejně si vedla i proti dorážce, ale na druhou dorážku Patakiové už nestačila. Domácí hráčky už neměly dost sil k vyrovnání a tak si karlovarské fotbalistky nakonec vítězství pohlídaly až do konce zápasu.

      Karlovarské fotbalistky si po divokém průběhu, když už prohrávaly o dvě branky, nakonec odvezly z Holoubkova tři body, ale s předvedenu hrou nebyl trenér Tomek vůbec spokojen. „V první půli to byla katastrofa.. Po změnách v sestavě se hra ve druhém poločase zlepšila a se štěstím jsme vyhráli“

1.FC KV: Hájková – Bartošová(26´Vagingerová), Beranová(73´Zajačíková), Čepilová, Toporová – Hricová, Kulovaná, Stojkovičová, Tůmová – Kunešová(63´Glosová), Patakiová(81´Kocková)
Na střídání: Vagingerová, Zajačíková, Glosová, Fišerová, Kocková.
Trenér: Josef Tomek ml.

TJ Holoubkov: Krchovová – Husníková, Pochová, Truxová, Přibylová, Malátová, Hanzlíková, Kupilíková(41´Ivaničová), Nová, Teplá(81´Hurtová), Hošková.
Na střídání: Lenková, Hurtová, Ivaničová, Keprtová, Šedivá.
Trenér: Petr Svoboda

(JŠt)