Právě přítomno: 22 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  

  1. FK Příbram - 1. FC Karlovy Vary 1:2 (1:1)

Rozhodčí:  Zubková         Diváci: 50
ŽK: 0 - Toporová
Branky: Smíšková(4´) - Kunešová(15´), Čepilová(67´)

K pohárovému utkání odjížděly karlovarské fotbalistky v kombinované sestavě. Trenéru Tomkovi chybělo pro nemoc a pracovní zaneprázdnění šest hráček. Třetiligová Příbram patří k lídrům soutěže a pro karlovarské hráčky to byla velká neznámá.

Úvod utkání přinesl nečekané překvapení právě pro karlovarské hráčky. Než se na hřišti rozkoukaly vyrobily na polovině hrubku a domácí kapitánka Smíšková po samostatném úniku překonává Hájkovou. Karlovarské hráčky se po obdržené brance probraly. Postupně získávaly foto: příbramský deníkúzemní převahu, ale nedařila se jim koncovka. Naopak domácí hráčky se překonávaly v obětavosti a bojovností stačily narušovat rodící se kombinace hostí. V 9. minutě se po přihrávce Kockové ocitla v dobré pozici Kunešová, ale přestřeluje. Karlovarským fotbalistky ovládly střed hřiště, ale chyběla finální přihrávka. V 15. minutě našla kolmicí Kulovaná Kunešovou a ta podél vybíhající brankářky s přehledem vyrovnává. Domácím se občas podařilo vysunout rychlou Smíškovou, ale karlovarské hráčky si už dávaly pozor. Několik dobrých příležitostí měla Kocková, ale nedokázala zakončit. Brankou neskončila ani hezká kombinační akce ve 36. minutě, kterou zakončovala Kulovaná.

            Do druhého poločasu vstoupily domácí hráčky s odhodláním strhnut vítězství na svoji stranu. Jejich pokusy však naštěstí končily před velkým vápnem hostí. Po úvodní čtvrthodince se hra opět vyrovnala a aktivita se postupně vrátila na kopačky karlovarských fotbalistek. Ale stejně jako v prvním poločase se karlovarské hráčky potýkaly s mizernou přihrávkou a prohrávaly osobní souboje. Domácí toho však nedokázaly využít. V 67. minutě to už nevydržela karlovarská stoperka Čepilová. Vysunula se až na hranici velkého vápna a její střela ke vzdálenější tyči  znamenal vedení pro hosty.  Domácí fotbalistky se z obdržené branky rychle vzpamatovaly a za každou cenu chtěly vyrovnat. Hájková v brance hostí se  vůbec nenudila a v 83 .minutě zlikvidovala jasnou tutovku domácích po rohovém kopu. Karlovarské fotbalistky kontrovaly z protiútoku a Tůmová po přihrávce od Kulované mohla pojistit vedení, ale přestřeluje branku. V závěru utkání už karlovarské fotbalistky vedení udržely.

            Karlovarské hráčky měly být favoritem utkání, ale nadšeně bojující domácí jim  vítězství rozhodně nedarovaly a byly  jim více jak vyrovnaným  soupeřem. „Hrály jsem  v oslabené sestavě a proti bojujícímu domácímu týmu to bylo vydřené vítězství." Řekla po zápase manažerka karlovarských fotbalistek Miluše Rohlová. 
Renata Šmídová (trenérka Příbrami): "Naše děvčata sice nehrála se základní sestavou, protože některá jsou zraněná nebo nemocná nebo je prostě rodiče na pohár nepustili, ale já říkám - snaha se cení a děvčata i v tomto složení a proti takovému týmu se opravdu snažila. Otázka jiná je, jaký je přístup k tréninkům a důrazu při hře. Teď už děvčata vědí, kde dělala chyby a jsou smutná z první prohry, stejně jako my, trenéři. Ale víme, že hrát se dá opravdu s každým, jen mít trochu přesnější zakončení, větší důraz a štěstíčko. Vždyť Karlovy Vary hrály ještě nedávno I. ligu! Takže se nemáme za co stydět, spíš bych očekávala lepší výkon od tak vyspělého soupeře."

1.FC Karlovy Vary: Hájková - Bartošová, Beranová, Čepilová,  Toporová - Kocková(81´Matoušková), Kulovaná, Zajačíková(68´Patakiová), Tůmová - Fišerová, Kunešová.
Na střídání:  Matoušková, Patakiová.  Trenér: Josef Tomek ml.

1.FK Příbram: Gablovská - Pilíková, Karasová, Císařová, Nováková, Nepivodová, Smíšková, Kočová, Machutová, Branžovská, Pilousková.
Na střídání: Wolfová, Hejdová, Štáhlová