Právě přítomno: 11 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  

Rakovník – 1.FC Karlovy Vary 0:1daniel_seifert_1669.jpg

Branka: 80. Stojkovičová. Poločas: 0:0. Rozhodčí: Mifková. ŽK: 0:1. Diváci: 20.

1.FC Karlovy Vary: Hájková – Beranová, Čepilová, Toporová, Hricová – Štrynclová (85. Fišerová), Kulovaná, Stojkovičová, Demeterová – Kunešová, Kocková (56. Tůmová). Trenér: Josef Tomek.

Karlovy Vary – Fotbalistky karlovarského 1. FC, které nemohly zůstat v první lize žen v kopané kvůli chybějícím financím, se tak o uplynulém víkendu představily na půdě Rakovníka, kde zahájily úvodním kolem svou druholigovou anabázi.

Karlovaračky byly před zápasem pasovány do role favorita, ale realita byla zcela jiná. Před utkáním totiž musel karlovarský kouč Josef Tomek oželet účast čtyř hráček základní sestavy. Své totiž udělaly administrativní průtahy na ČMFS.kv_fotbal_1fckv_zeny_hradec_kralove_20090902_denik_clanek_solo.jpg

Samotné utkání načaly lépe fotbalistky Rakovníka. Karlovarská obrana v čele s brankářkou Hájkovou se měla co otáčet. Poté však tlak domácího výběru ustal a do hry se dostaly i hráčky z města minerálních pramenů. Jenže karlovarským hráčkám chyběla přesnost v kombinaci, a když už se dostaly na dostřel rakovnické svatyně, chyběl jim větší důraz v zakončení. V prvním poločase tak dvacítka diváků branku neviděla.

Ve druhém poločase už mělo karlovarské družstvo více ze hry, ale branka Rakovníka jako by pro ně byla zakletá. Čarovnou moc domácího prostředí pokořila až v 80. minutě duelu Stojkovičová, která umístila za záda domácí gólmanky Pavlíčkové balon odražený od rakovnické branky po centru Hricové.

V 87. minutě mohla pojistit výhru hráček 1.FC střídající Fišerová, kterou vyslala do brejku Stojkovičová, ale tu zastavil v její snaze praporek rozhodčího.

„Bylo to utkání o první brance a tu hráčky vstřelily až v závěru druhého poločasu. V kombinované sestavě se přizpůsobily hře domácích,“ bilancoval duel karlovarský kouč Josef Tomek.