Nováček z Varů se zachránil v první lize. 

Neděle 14. června 2009 18. kolo 1. LŽ

Start Jihlava - FC BULDOCI K. V. 0:3 (0:1)

Rozhodčí: Pavlíková – Tormová, Zadinová Diváci: 40
ŽK: 0 – Stojkovičová, Janochová.
Branky: Zajačíková(44´), Janochová(47´), Bendová(48´)

      V posledním kole tohoto ročníku 1. ligy žen se utkaly týmy nováčků. Domácí jihlavské hráčky nezískaly dosud ani bod a naopak karlovarské fotbalistky potřebovaly k obsazení osmého místa ligové tabulky v tomto utkání bodovat. Hráčky Buldoků byly favoritem utkání, protože na podzim doma Jihlavě nastřílely šest branek a žádnou neinkasovaly.

      Utkání začalo náporem hostující družstvo a již ve třetí minutě mohla otevřít skóre Stojkovičová, která po přihrávce za obranu šla sama na brankářku, ale trefuje jenom nohy domácí gólmanky. V následující minutě míří střela Kunešové z velkého vápna nad. A v šesté minutě zápasu likviduje střelu Janochové opět brankářka Pojezná. Celých deset minut se hrálo na polovině domácích. Z ojedinělého protiútoku a nedůsledném odkopu zachraňuje čisté konto karlovarským hráčkám Hájková, která předvedla parádní zákrok a střelu domácí útočnice vytěsnila na roh. Další brejk Stojkovičové ve dvanácté minutě končí jenom střelou do brankářky. O minutu později nedokázala Bendová usměrnit míč po rohovém kopu a ze vzdálenosti jednoho metru před brankou hlavičkuje nad. Již třetí samostatný nájezd Stojkovičové v patnácté minutě zase končí u brankářky domácích. Domácí hráčky se jen s obtížemi dostávaly z obležení karlovarských fotbalistek. Několikrát se jim sice podařilo postoupit s míčem až k velkému vápnu hostujícího týmu, ale chybělo přesné zakončení. Kunešová si ve 33. minutě obhodila bránící hráčku ve velkém vápně, ale místo v síti, končí její střela v náručí brankářky. Ve 44. minutě se mohly dokonce radovat domácí hráčky. Karlovarská obrana podcenila zdánlivě ztracený míč mířící k rohovému praporku. Brankářka Hájková si v poklidu šla už pro míč, aby rozehrávala od branky. Ale v tom se  přihnala volná jihlavská útočnice a bez váhání jej nacentrovala do malého vápna. Karlovarská obrana ztuhla, ale ani jedna z nabíhajících domácích hráček nestihla dopravit míč do prázdné branky. Po tomto závaru se nejlépe orientovala hostující Čepilová, která vyvezla míč z velkého vápna a poslala dlouhou přihrávkou do brejku Stojkovičovou. Ale té v tomto utkání nebylo souzeno, aby se zapsala do střelecké listiny. Její střelu i po čtvrté vyráží domácí gólmanka. Naštěstí jenom na kopačky dobíhající Zajačíkové a té už stačilo jen trefit odkrytou svatyni.

      Do druhého poločasu nastoupily hostující hráčky s odhodláním rozhodnout zápas co nejdříve ve svůj prospěch. A opravdu se jim to podařilo. Ve 47. minutě parádní přihrávku Králové zakončila střelou Janochová. V následující minutě to byla opět Králová, která připravila šanci Bendové. Po této brance bylo definitivně o vítězi rozhodnuto. Domácí hráčky se po dvou slepených brankách sesypaly a karlovarské fotbalistky zcela ovládly hru. Měly na kopačkách dalších několik tutových šancí, ale v zakončení nebyly úspěšné. V 70. minutě připravila Stojkovičová šanci Patakiové, ale nic z toho nebylo. Gólem neskončil ani další z brejků Stojkovičové. A tak v utkání s velkým množstvím brankových příležitostí nakonec zvítězily karlovarské fotbalistky jen tříbrankovým rozdílem

      Karlovarské fotbalistky potvrdily roli favorita a domácímu celku nedovolily vstřelit ani čestný úspěch. Vítězstvím se zajistily celkové osmé místo v ligové tabulce. Stručný byl v komentáři utkání i hostující trenér Tomek. „Bylo to jednoznačné vítězství. Výsledek mohl být výraznější, kdybychom proměnily tutové šance hlavně v prvním poločase.“

FC Buldoci: Hájková - Tůmová(63´Bartošová), Beranová, Čepilová, Hricová(82´Kocková) - Králová, Bendová, Janochová, Stojkovičová, - Zajačíková(63´Patakiová), Kunešová(46´Sladkovská)
Na střídání připraveny: Sladkovská, Bartošová, Kocková, Patakiová
Trenér: Josef Tomek

Start Jihlava: Pojezná – Dibelková, Burdová, Ryšavá, Žampová Z., Žampová M., Fišerová, Šerá, Křížová, Pavelková, Žampová P.
Na střídaní připraveny: Štrosová, Procházková, Krejčová, Sedláková, Havrdová.
Trenér: Josef Žampa  

(JŠt)