Buldočkám se odveta s Hradcem nepovedla.

Sobota 6. června 2009 17. kolo 1. LŽ

FC BULDOCI K. V - FC Hradec Králové 2:4 (1:1)

Rozhodčí: Hasíková – Rodová, Špindlerová Diváci: 50
ŽK: 0 – 0. Branky: Janochová(42´), Bendová(90´) – Ninczová(7´,55´), Odehnalová(76´), Lacinová(87´)

V posledním domácím utkání tohoto ročníku první ligy se karlovarské hráčky utkaly s celkem atakujícím čtvrtou příčku ligové tabulky. Na podzim zvítězily hostující fotbalistky nad domácími o jednu branku. Domácí hráčky chtěly navázat na vítězné utkání z minulého kola a získat minimálně bod.

Utkání se začalo přesně v tomto duchu. Oba týmy se snažily nepustit soupeře do zakončení a tak se hrálo od vápna k vápnu bez potřebného zakončení. Hostující hráčky působily sehraněji, domácí zase bojovněji. Karlovarským fotbalistkám se však nedařila přesná přihrávka a tím se připravovaly o možnost přesného zakončení. Právě tato nepřesnost byla na začátku gólové akce hostí. Po ztrátě míče domácích ve středu hřiště se hradecké fotbalistky dostaly do rychlého protiútoku po pravé straně. Bendová nezabránila centru do pokutového území a míč prošel celým vápnem až k nedůsledně obsazené Ninczové, které stačilo trefit branku. Ani po vstřelené brance se hra o mnoho nezměnila. Domácí si vypracovaly šanci v 15. minutě, ale střela Bendové mířila nad branku. Poslední čtvrthodinka patřila domácím, kteří se snažily o vyrovnání. Ve 36. minutě ještě Stojkovičová svoji šanci nedokázala proti dvěma bránícím hráčkám zakončit, ale o šest minut později bylo vyrovnáno. Zajačíková z levé strany zahrávala rohový kop. Její prudký centr brankářka Hlaváčková jen srazila do malého vápna a ve skrumáži se prosadila domácí Janochová. Hosté odpověděli ihned po rozehrání, ale střelu z trestného kopu vyrazila Hájková na roh. hadec.jpg

Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky s cílem udržet pro ně příznivý výsledek a nedovolit hostům skórovat. Tato taktika jim vydržela jenom do 55. minuty. Po zcela školácké chybě ve středu hřiště se do brejku dva na jednoho dostaly hostující hráčky a Ninczová nedala Hájkové šanci. Druhá branka přinesla ještě více nervozity na kopačky domácích. Hostující fotbalistky lépe kombinovaly a držely míč, ale nevypracovaly si žádnou vážnější šanci. Domácí hráčky se snažily, ale samy se o vyrovnání připravovaly žalostnou přihrávkou. A tak přišel opět trest. Stejně jako v předchozím případě odevzdaly domácí chybnou přihrávkou míč hostům. Z rychlého protiútoku po pravé straně a centrem na nabíhající Odehnalovou se dostaly hradecké hráčky do dvoubrankového vedení. Ani za tohoto stavu nesložily domácí zbraně, ale v zakončení byly stále nepřesné, jako ve 86. minutě střídající Glosová, která přestřeluje z pokutového území branku. O tom, že ve fotbale platí pravidlo „nedáš – dostaneš“ se přesvědčily domácí o dvě minuty později. Opět po zbytečné ztrátě míče a následném protiútoku tentokrát po levé straně, zvyšuje osamocená Lacinová hlavou na tříbrankový rozdíl. V poslední minutě ještě koriguje nepříznivý výsledek pohotovou střelou domácí Bendová.

Utkání bylo co do předvedené hry v poli celkem vyrovnané. I když si hradecké fotbalistky nevypracovaly vážnější šanci, dokázaly stoprocentně využít chyb domácích a krutě je za to trestaly. Domácí hráčky si i přes katastrofální přihrávku několik šancí přece jen vytvořily, ale zase nezvládly koncovku. „Je to pro nás trochu krutý výsledek. Chtěly jsme vybojovat remízu, ale vlastními chybami jsme soupeřkám darovaly tři body.“ Smutně poznamenala po utkání manažerka karlovarských fotbalistek Miluše Rohlová.

FC Buldoci: Hájková - Bartošová(70´Glosová), Beranová, Čepilová, Sladkovská - Králová, Bendová, Janochová, Hricová - Stojkovičová, Zajačíková(65´Kunešová)
Na střídání připraveny: Šedivá, Kunešová, Patakiová, Glosová, Kocková,
Trenér: Ladislav Brož

FC Hradec Králové: Hlaváčková – Benešová, Vaňková, Svobodová, Lacinová, Jančová, Mikešová, Odehnalová, Fiedlerová, Ninczová, Petrasová
Na střídaní připraveny: Šubrtová, Sladká, Brusová.
Trenér: Zdeněk Karanský