Buldočky konečně doma vyhrály

Sobota 30. května 2009 16. kolo 1. LŽ

FC BULDOCI K. V - SK DFO Pardubice a.s. 2:0 (2:0)

Rozhodčí: Kramlová – Hasíková, Šafránková Diváci: 50
ŽK: Čepilová – 0. Branky: Bendová(26´,32´)

V dalším důležitém utkání o záchranu v první lize hostily karlovarské fotbalistky soupeřky z Pardubic. Domácí hráčky musely získat potřebné body a také chtěly oplatit hostům jednobrankovou porážku z podzimu. Trenér Brož doufal, že se jeho týmu podaří navázat na výkon v Plzni a konečně v domácím prostředí bodovat.

První minuty zápasu byly poznamenány velkou nervozitou na kopačkách domácích hráček. Pokoušely se o vytvoření převahy, ale nedařila se jim přihrávka. Hosté se tak snadno dostávaly k míči, ale i jejich hra postrádala větší přesnost a tak se hrálo převážně ve středu hřiště. V 6. minutě se podařilo pardubickým fotbalistkám po chybě domácích zaútočit po pravé straně. Domácí brankářka Hájková však střelu bezpečně kryje. V 9. minutě se domácí hráčky dopustily několika zbytečných chyb v rozehrávce a Králová v poslední chvíli blokuje nebezpečnou střelu hostí z hranice velkého vápna. To byla také poslední vážné ohrožení domácí svatyně. Karlovarské fotbalistky postupem času zpřesnily přihrávku a hra se vyrovnala. Domácí fotbalistky zvýšily tlak při rozehrávce soupeře a získaly prostor ve středu hřiště. V 26. minutě zahrávala Zajačíková rohový kop z pravé strany a Bendová hlavou posílá karlovarský tým do vedení. Ve 32 minutě zatáhla míč po levé straně Stojkovičová a centr do vápna na nabíhající Královou se štěstím odvrací hostující obrana. Ve 33. minutě Stojkovičová vybojovala míč při rozehrávce hostí, přihrála na velké vápno Bendové a na její střelu byla brankářka Holátková krátká. Hostující hráčky se pokusily o zvrat v utkání, ale jejich akce končily před domácím vápnem a několik střel ze střední vzdálenosti Hájkovou neohrozilo. V poslední minutě prvního poločasu propadla tvrdá střela Králové za záda brankářky Holátkové, ale ta stačila míč ještě na brankové čáře zastavit.

Druhý poločas začaly aktivněji hostující hráčky ve snaze zvrátit nepříznivý výsledek se tlačily k brance domácích, ale nedokázaly zakončit. Po deseti minutách marného snažení se opět aktivita přesunula na kopačky domácích. Hostující branku ohrožovaly střelami z hranice velkého vápna, ale brankářka Holátková tyto střely se štěstí likvidovala, nebo vyrazila na roh. V 74. minutě se naopak vyznamenala domácí gólmanka Hájková, když bravurně vyrazila střelu mířící k její levé tyči na roh. Závěr utkání patřil domácím. Janochová po rohovém kopu přestřeluje branku z malého vápna a v 84. minutě si s její pěknou střelou poradila hostující brankářka.

Karlovarské fotbalistky získaly potřebné body v boji o záchranu. V utkání si vypracovaly více brankových příležitostí a zaslouženě vyhrály. Tentokrát byl spokojený i domácí trenér Brož. „Konečně se nám podařilo zakončit nepříznivou sérii. Navázali jsme na zlepšený výkon v utkání s Brnem a Plzní a získali důležité tři body.“

FC Buldoci: Hájková – Tůmová(46´Bartošová), Beranová, Čepilová, Sladkovská - Králová(88´Glosová), Bendová, Janochová, Hricová - Stojkovičová, Zajačíková(73´Kunešová)
Na střídání připraveny: Šedivá, Kunešová, Patakiová, Glosová, Kocková, Bartošová
Trenér: Ladislav Brož

DFO Pardubice: Holátková – Vafková, Merklová, Kroutilová, Kubantová, Kunáková, Závišková, Šmahelová, Nevečeřalová, Cuberková, Krejcarová
Na střídaní připraveny: Cvrčková, Dostálová, Erdelyiová, Vašíčková, Drobná, Součková.
Trenér: Jaroslav Falta

(JŠt)