Buldočky ostudně prohrály zápas o záchranu.

Sobota   9. května  2009  14. kolo 1. LŽ

FC BULDOCI K. V.  -  FC TEPLICE  0:1 (0:1) 

Rozhodčí: Rodová – Zubková, Špindlerová          Diváci: 80

ŽK: Hricová, Sladkovská – Machatková.

ČK: Sladkovská – 0

Branky: Hume(33´)

 

Ve čtrnáctém kole se hrál velice důležitý zápas  týmů ohrožených sestupem. Bodově lépe na tom před utkáním byly domácí fotbalistky, na které Teplice ztrácely dva body. V případě vítězství by se karlovarským fotbalistkám podařilo odskočit na pět bodů a s největší pravděpodobností by si jako jeden z mála nováčkú udržely ligovou příslušnost i do dalšího ročníku. Pro zranění z minulého zápasu v Brně bude chybět několik týdnů kapitánka Kulovaná a tak měl trenér Brož velké starosti  jak sestavit záložní řady domácího celku.

Úvodní minuty utkání byly poznamenány velkou nepřesností na obou stranách. První náznak šance měly na kopačkách hostující hráčky, které se dostaly do dobré příležitosti po hrubé chybě domácích ve středu hřiště, ale Hájková  nemusela zasahovat. Karlovarské fotbalistky se postupně tlačily k bráně hostujícího týmu, ale nepřesnými přihrávkami si sami mařily šance k úspěšnému zakončení. Teplické hráčky předváděly naprosto stejný výkon jako domácí, chyběla přesná přihrávka a tak byl k vidění fotbal, který měl daleko k prvoligové úrovni. Po půl hodině hry se hostující hráčky dostaly před pokutové území domácích. Po centru z levé strany vyrobila domácí obrana fatální chybu a Robyn Hume ve 33. minutě se štěstím posílá Teplice do jednobrankového vedení. Od tohoto okamžiku se fotbal z hřiště vytratil. Teplice se do útoku nehrnuly a karlovarské hráčky se sice snažily zvýšeným důrazem v osobních soubojích získat ztracenu převahu, ale úzkostlivá rozhodčí Rodová jim to rozdáním několika žlutých karet zatrhla. Do konce poločasu se už nic nestalo. Hrálo se ve středu hřiště a oba celky se předháněly v nepřesnostech.

 

Do druhého poločasu měly domácí fotbalistky jasný úkol. Vyrovnat a pokusit se o vstřelení vítězné branky. Začátek tomu však vůbec nenapovídal. Domácím se stejně jako v první půli vůbec nedařila hra. Záloha nepracovala, Bendová nebyla na hřišti vidět, a tak aktivní Stojkovičová  byla v útoku zcela osamocena a nedostala žádnou kloudnou přihrávku.  Domácím svitla naděje v 62. minutě, když z dobré pozice rozehrávaly standardní situaci. K odraženému centru se dostala právě Stojkovičová, ale Dolejšová v brance hostí byla úspěšná.  Několik slibných šancí si domácí sami zkazily nepřesnou finální přihrávkou a hostujícím hráčkám tak stačilo odkopávat míče co nejdál od vlastní banky. Když po druhé žluté kartě musela v 77. minutě pod sprchy domácí Sladkovská, začala se karlovarským fotbalistkám naděje na vyrovnání pomalu rozplývat. Teplice se ani nepokusily  využít početní převahy a málem se jim to nevyplatilo. Střídající Patakiová však svoji šanci zahodila a tak v nejdůležitějším utkání jara se domácí sami připravily o tři veledůležité  body.

 Karlovarské fotbalistky nezvládly utkání po všech stránkách. Nekoncentrovaným přístupem k utkání a velmi slabým kolektivním výkonem darovaly soupeřkám cenné body v domácím prostředí. „K utkání není co dodat. Je to pro mne obrovské zklamání. Když v týmu bojují jen čtyři hráčky a ostatní se nepřidají, pak nemůžeme vyhrát. V tak důležitém utkání je výkon některých hráček neomluvitelný.“ Postěžovala si manažerka karlovarských fotbalistek Miluše Rohlová.  

 FC Buldoci:

Hájková - Beranová, Tůmová, Čepilová, Sladkovská - Králová(65´Kunešová), Zajačíková(80´Patakiová), Janochová, Hricová  - Stojkovičová, Bendová

 

Na střídání připraveny:  Šedivá, Kunešová, Patakiová, Vagingerová, Bartošová

Trenér: Ladislav Brož  asistenti:

                     

FC Teplice:

Dolejšová – Kodešová, Robotová, Pomijová, Machatková - Rejzková, Sýkorová, Janečková, Fridrichová – Haspeklová, Hume

 

Na střídaní připraveny: Rožičová, Chludilová, Vlastníková, Götzová, Zehrerová, Polívková.  

 

Trenér:  Vladimír Folda

 

(JŠt)