Brno oplatilo Buldočkám prohru.

Neděle   3. května  2009  13. kolo 1. CFLŽ 

1.FC BRNO -  FC BULDOCI K. V.    1:0  (1:0) 
Rozhodčí: Ferenčíková – Pavlíková, Tormová          Diváci: 40
ŽK: 0 – Čepilová, Janochová, Bendová.
Branky: Stefanová(14´)


Do Brna odjížděly karlovarské fotbalistky na půdu stále se lepšícího celku, který ještě na jaře neprohrál. Po posledním nepovedeném domácím utkání se Slováckem udělal trenér Brož několik změn v rozestavení hráček na jednotlivých postech a doufal, že se tato změna projeví ve zlepšeném výkonu.

m1578_3.jpgÚvodní minuty zápasu patřily domácím, které chtěly vrátit soupeřkám podzimní jednogólovou porážku. Vynutily si územní převahu a snažily se o vstřelení rychlé branky. Ve 12. minutě utekla po křídle domácí Svobodová, ale Koláčková po její zpětné přihrávce míří jen do náruče Hájkové. Domácí hráčky byly nažhavené a  zbytečnou ztrátu míče karlovarských fotbalistek ve středu hřiště využily protiútoku. Balašťáková z levé strany vápna prudkou přihrávkou našla nabíhající Stefanovou a ta nedala Hájkové šanci. V19. minutě zahrozily z ojedinělé akce hostující hráčky. Stojkovičová zatáhla míč po straně, ale nedokázala přihrát Bendové. Druhou tutovku spálila domácí  Svobodová, kterou vyslala do úniku Balašťáková. Domácí hráčka se šance zalekla a vytěžila pouze roh.  Brněnské hráčky stále tlačily karlovarské hráčky před pokutové území, ale nepřesným zakončením si vybojovaly jen velké množství rohových kopů. Karlovarská obrana v čele s Hájkovou však tyto standardní situace ubránila. V závěru poločasu tlak domácích opadl a do hry se dostaly také karlovarské hráčky. Několik slibných šanci však nedokázaly zakončit. 

Do druhého poločasu nastoupily domácí poněkud vlažně a tím umožnily karlovarským fotbalistkám, aby se dostaly do hry. Úvodní minuty byly poznamenány nepřesností na obou stranách. Hostující hráčky se pokusily ohrozit domácí branku po standardní situaci, ale Stojkovičová mířila nad branku. V 59. minutě si z levé strany do vápna zatáhla míč střídající Sladkovská, ale zaváhala a domácí obrana její střelu stačila zablokovat. Aktivita hostujících hráček vnesla na kopačky domácích nervozitu a ty se začaly dopouštět chyb. V 68. minutě měla blízko k vyrovnání Králová, která využila zaváhání obrany, ale stejně jako v podzimním zápase končí její střela na spojnici břevna a tyče. V 71. minutě dostala do volného prostoru na levé straně míč Stojkovičová. Zamířila do vápna, ale brankářka Lorencová společně m1578_11.jpgs bránící hráčkou její střelu zablokovaly. Odražený míč se dostal před velké vápno ke zcela osamocené Kunešové, která ač neatakována nedokázala trefit prázdnou branku.  V 80. minutě vybojovala Hricová rohový kop a po rozehrání a hlavičce Bendové vykopává obrana domácích míč z brankové čáry. V závěru utkání vrhly karlovarské hráčky všechny síly do vyrovnání. Domácí hráčky bránily jednogólový výsledek. V posledních minutách se do odkryté karlovarské obrany rozběhla domácí Svobodová. Rameno na rameni běžela s bránící hráčkou až k velkému vápnu. Tam jí míč odskočil a mířil do rukou brankářky Hájkové. Bránící hráčka se zastavila a Svobodová upadla do velkého vápna. Nepřesná rozhodčí Ferenčíková odpískala nedovolený zákrok a nařídila pokutový kop. Spravedlnosti však bylo učiněno za dost, protože domácí Juráková poslala míč jenom do tyče a rozhodčí ukončila utkání. 

Domácí hráčky tak oplatily karlovarským fotbalistkám podzimní porážku stejným výsledkem. Celé utkání však velmi znehodnotil nepřesný výkon hlavní rozhodčí Ferenčíkové, která svým necitlivým posuzováním poškodila oba týmy. Karlovarské hráčky předvedly daleko lepší výkon než v minulém zápase. „Byl to zápas dvou různých poločasů. V prvním byly domácí lepším týmem, a my jsme se soustředily na obranu. Ve druhém jsme si naopak díky větší bojovnosti vytvořit více šancí, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Průběhu zápasu by spíše odpovídala dělba bodů.“ Zhodnotil utkání karlovarský trenér Ladislav Brož.     

FC Buldoci: Hájková - Tůmová, Čepilová, Kulovaná, Beranová(46´Sladkovská) - Králová, Zajačíková(66´Kunešová), Janochová, Hricová  -
Stojkovičová, Bendová
 
Na střídání připraveny:  Fišerová, Sladkovská, Kunešová, Patakiová,Bartošová
Trenér: Ladislav Brož

1.FC Brno: Lorencová – Pospíšilová, Širůčková, Tomšíková (70´ Remešová), Florková– Klíčová, Juráková, Koláčková, Balaščáková (88´ Vejlupková) – Svobodová, Stefanová 
Na střídaní připraveny: Rusňáková – Rousková, Hálová, Vodičková, Remešová, Vejlupková, Válková.  
 
Trenér:  Libor Černý  

(JŠt)