Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  
AC SPARTA Praha -  FC BULDOCI K.V.   3:0 (2:0)

V dohrávce prvního kola se karlovarské fotbalistky utkaly na Strahově s úřadujícími mistryněmi ze Sparty Praha. Hrálo se na umělém trávníku pokrytém sněhem.Domácí hráčky dosud v soutěži neinkasovaly a pro karlovarské hráčky to bylo těžké utkání i proto, že několik z nich nastupovalo se zdravotními problémy.

Pivoňková(9) hlavou  1:0 V úvodu zápasu si oba celky zvykaly na nepříjemný terén. Sparťanky se snažily kombinovat, ale na sněhu to bylo i pro technicky dobře vybavené hráčky obtížné. Hra se odehrávala ve středu hřiště. První vážnější akci si připravily karlovarské hráčky. V 7. minutě zatáhla Májičková míč po pravé straně, ale k jejímu centru do vápna se žádné z hostujících hráček nepodařilo dostat.  V 15. minutě zahrávaly domácí trestný kop z pravé strany velkého vápna. Na centrovaný míč si v pokutovém území vyskočila volná Pivoňková a poslala Spartu do vedení. Karlovarské hráčky chtěly domácím oplatit stejnou mincí, ale jejich akcím chyběla větší přesnost a navíc domácí obrana hrála velice pozorně a akce hostí tak končily před pokutovým územím. Ve 31. minutě mohla zvýšit domácí Čulová, ale její hlavička minula karlovarskou branku. Ve 36. nařídila rozhodčí Rodová po nafilmovaném pádu domácí útočnice  v pokutovém území penaltu. Tu s přehledem proměnila opět střelkyně Pivoňková. V poslední minutě prvního poločasu po trestném kopu končí střela Stojkovičové v náručí brankářky Gazdíkové.

Druhý poločas opět začaly aktivně karlovarské hráčky a v 50. minutě musela  zasahovat domácí gólmanka Gazdíková po střele Sladkovské. Domácí fotbalistky si větším důrazem opět získaly mírnou převahu. Karlovarskou branku ohrožovaly převážně po standardních situacích a brankářka Vlková předvedla několik dobrých zákroků a podržela tak svůj tým. V 63. minutě zabránila jisté brance, když střelu z hranice velkého vápna vytěsnila na roh. V průběhu druhého poločasu dali oba trenéři příležitost hráčkám z lavičky. Domácí si nadále udržovaly mírnou herní převahu, ale vytěžily z ní jen řadu rohových kopů. Snaha karlovarských fotbalistek o vstřelení kontaktní branky vyšla naprázdno. Naopak v 86. minutě odvrátila karlovarská obrana centr po rohovém kopu jen k nabíhající Zelníčkové a na její parádní střelu z 25. metrů  pod břevno brankářka Vlková nedosáhla.

Sparťanky si udržely neporazitelnost i v tomto střetnutí. Karlovarským hráčkám se stejně jako ostatním prvoligovým týmům  nepodařilo vstřelit Spartě branku. „Vítězství  Sparty bylo zasloužené, ale z výkonu svého týmu rozhodně zklamaný nejsem",  prohlásil po skončeném utkání karlovarský trenér Vladimír Nágl.

Rozhodčí: Rodová - Špindlerová, Mihaliková          Diváci: 20
ŽK:
Konopíková - Májičková
Branky: Pivoňkková(14´,37´PK), Zelníčková D.(86´)

FC Buldoci: Vlková - Králová, Čepilová, Hricová, Heřmanová, Sladkovská, Májičková, Kulovaná, Patakiová(67´Vagingerová), Stojkovičová(79´Brožáková), Bendová(53´Kunešová)

Na střídání připraveny:  Brožáková, Kunešová, Vagingerová, Hájková

Trenér: Vladimír Nágl  asistenti: Jaroslav Bauchner, Ladislav Brož              

AC SPARTA Praha: Gazdíková - Nehodová(57´Konopíková), Pivoňková, Zemjánková(57´Holická), Vyštejnová, Riegelová(69´Týlová), Kožárová, Kozlíkková, Sedláčková(69´Zelníčková D.), Čulová, Podaná

Na střídaní připraveny: Týlová, Zelníčková D., Veselá, Konopíková, Holická, Zelníčková K.  

Trenér:  Petr Čermák asistenti: Jan Rein

 (JŠt)