Právě přítomno: 9 hostů a žádný člen

Přihlášení

More in Novinky  
 SK DFO Pardubice  - FC Buldoci K.V. 1:0  (0:0)

V sedmém kole na sebe narazily týmy, které od sebe dělil jeden bod. Sedmé karlovarské fotbalistky a na osmém místě domácí Pardubice. Pro oba celky to bylo jejich první prvoligové střetnutí. V minulém ročníku zde druholigové karlovarské fotbalistky porazily domácí v poháru ČMFS 2:1 a postoupily do semifinále.

 

Utkání začalo na obou stranách trochu rozpačitě. V sedmé minutě se jako první dostaly k ohrožení soupeřovy branky karlovarské fotbalistky po trestném kopu Čepilové, ale domácí obrana odvrátila na roh. Na druhé straně měly domácí příležitost po nedorozumění v karlovarském pokutovém území, ale jejich pokus mířil mimo branku Hájkové. Na konci čtvrthodiny se ještě domácí snažily ohrozit karlovarskou branku po rohovém kopu z pravé strany. Hlavička domácí útočnice však neměla žádnu razanci a Hájková ji bez problémů chytá. To bylo ze strany domácích všechno a hra se přesunula převážně do středu hřiště. Domácí fotbalistky se snažily ohrozit karlovarskou branku stereotypními akcemi po levé straně, kde operovala jejich kapitánka Krejcarová. Hostující obrana se však nenechala překvapit a do vážnějšího zakončení ji nepustila. Karlovarským fotbalistkám se opět nedařila přihrávka a tak se jejich dvojice útočnice k ohrožení soupeřovy branky ani nedostala. Domácí hráčky byly důraznější v osobních soubojích, ale žádnou překvapivou šanci si nevytvořily. A když se k tomu přidal i nepřesný výkon trojice rozhodčích, byl k vidění podprůměrný fotbal. Tento obraz hry vydržel po celý první poločas.

Do druhého poločasu vstoupily lépe domácí a hostující brankářka Hájková musela likvidovat ve 47. minutě nebezpečný pokus domácích z trestného kopu. Iniciativa se domácím vyplatila v 55. minutě. Po zbytečné chybě při karlovarské rozehrávce se míč vrátil do pokutového území hostí a zcela volná Trojáková měla spoustu času na to, aby technickou střelou k tyči překonala hostující Hájkovou. gol_pardubic.jpgPo inkasované brance se hostující hráčky probraly a konečně se začal hrát solidní fotbal. V 56. minutě se z pravé strany do pokutového území domácí řítila Stojkovičová, ale její pokus o obhození vybíhající brankářky Holátkové končí těsně vedle branky. Domácí fotbalistky byly karlovarskou aktivitou zaskočeny a dostaly se do defenzívy. Z toho pramenil i zvýšený počet jejich nedovolených zákroků. V 58. minutě zahrávaly karlovarské fotbalistky trestný kop z 25. metrů, ale střela Čepilové lízala břevno domácí branky. Domácí hráčky ze všech sil bránily jednogólové vedení. Nedovolených zákroků neubývalo, hra byla přerušována častým ošetřování zraněných hráček a hlavní rozhodčí nedokázala udržet hru v patřičných mezích. Klíčovým okamžikem utkání byla 78. minuta, když domácí obraně utekla Stojkovičová a postupovala sama na brankářku Holátkovou. Na hranici pokutového území byla úmyslně zezadu faulována domácí Merklovou. Rozhodčí Jurajdová domácí hráčce odpískala faul, ale k všeobecnému překvapení ji udělila jen žlutou kartu. Při následném trestném kopu nedokázala vykázat domácí zeď do patřičné vzdálenosti. Střela Čepilové byla tečována a brankářka Holátková stačila konečky prstů vytěsnit míč směřující do branky na roh. I když měly hostující hráčky převahu a několik dobrých příležitostí ke srovnání skóre, překonat domácí gólmanku se jim nepodařilo. Domácí fotbalistky nakonec vítězství udržely.

Karlovarské hráčky nezopakovaly výborný výkon z utkání z Teplicemi. Nepřesnými přihrávkami se připravovaly zbytečně o míč a tím vázla kombinace. Za očekáváním zůstala karlovarská záloha, která neudržela míč a nemohla tak připravit šance pro svoje útočnice. Za hru ve druhém poločase by si však dělbu bodů  zasloužily. Ale ani domácí nepředvedly nic převratného. Šťastným gólem a v podstatě jedinou přímou střelou mezi tyče si zajistily důležité tři body. Zklamání nezakrýval ani karlovarský trenér Nágl: „První poločas byl z naší strany hodně špatný. Ve druhém jsme se po obdržené brance dostali do tlaku. Vytvořili jsme si minimálně dvě stoprocentní šance, ale nepodařilo se nám je proměnit a proto jsem nemohli vyhrát. Z celkového průběhu by zápasu slušela spravedlivá dělba bodů."  

Rozhodčí: Jurajdová - Gabzdylová, Setlová          Diváci: 50
ŽK: Vafková, Merklová - 0

FC Buldoci: Hájková - Králová, Čepilová, Hricová, Heřmanová - Glosová(43´Janochová), Stojkovičová, Kulovaná, Beranová - Kunešová(64´Patakiová), Bendová

Na střídání připraveny:  Patakiová, Vagingerová, Brožáková, Janochová, Bartošová

Trenér: Vladimír Nágl  asistenti: Jaroslav Bauchner, Ladislav Brož              

SK DFO Pardubice: Holátková - Vafková, Janečková(46´Landová), Kroutilová, Medková, Merklová, Závišková(46´Součková), Kunáková(46´Erdelyiová), Dobrevová(90´Drobná), Trojáková, Krejcarová.

Na střídaní připraveny: Drobná, Součková, Dostálová, Cvrčková, Landová, Erdelyiová.  

Trenér:  Falta Jaroslav asistenti: Šmeral Petr, Kaluža Miroslav

Branky: Trojáková(55´)

(JŠt)