FC Buldoci K.V. -  FC Teplice 1:1 (0:1)  (PK 2:4)

Pohárové utkání svedlo proti sobě dva prvoligové týmy. Tradičního účastníka první ligy z  Teplic a nováčka z Varů. V sestavách obou týmu se objevila řada hráček z juniorky.

 

Začátek utkání se sice lépe podařil domácím, ale postupně se hra přesunula do středu hřiště. Akce obou týmů končily před velkým vápnem a chybělo zakončení. Štěstnějším týmem byly Teplice. Ve 14. minutě vystihly rozehrávku domácích a Doudová střelou z hranice velkého vápna překonává Šedivou v brance domácích. V 19. minutě končí střela Kulované z trestného kopu nad brankou. Hra ve středu hřiště se domácím moc nedařila, ale hostující hráčky toho nedokázaly využít. V závěru poločasu si domácí díky většímu důrazu v osobních soubojích vytvořily mírnou převahu. Střela Kulované v 38. minutě se odrazila od tyče hostující branky zpět do pole, ale žádná z domácích hráček se teplice_1.jpgnepokusila o dorážku.

Do druhého poločasu provedl trenér Nágl dvě změny v sestavě. V brance dal příležitost Vkové a do pole poslal Janochovou. Domácí fotbalistky zpřesnily přihrávku a častěji se dostávaly k ohrožení brankářky Dolejšové, která však byla vždy na místě. V 50. minutě střela Toporové končí těsně vedle branky. Oživení v útoku domácích přinesla střídající Bendová. V 57. minutě vybojovala na levé straně ztracený míč Beranová a její přihrávku proměnila právě Bendová ve vyrovnávací branku. Domácí měli v průběhu deseti minut několik dobrých šancí, ale ani jednu z nich se jim nepodařilo proměnit. Hostující hráčky naopak spoléhaly na rychlou útočnici Machatkovou, která přišla na hřiště v druhém poločase. A byla to hlavně ona, která nejvíce zaměstnávala domácí obranu z rychlých protiútoků. V 72. minutě nevyužila Bendová dobré šance a její střela z 16 metrů končí nad brankou. Teplice kontrovaly rychlým protiútokem a získaly rohový kop. V 73. minutě po rozehrání této standardní situace zaspala karlovarská obrana a po přetaženém centru se na kraji malého vápna ocitly dvě volné hostující útočnice. Naštěstí pro domácí si dávaly přednost a bránícím hráčkám se podařilo stoprocentní šanci odvrátit. V závěru utkání mohly karlovarské hráčky strhnut vedení na svoji stranu, ale ani Bendová v 85. minutě a po ní Patakiová v 87. minutě se proti brankářce Dolejšové neprosadily. Za nerozhodnutého stavu po uplynutí hrací doby přišly na řadu pokutové kopy, které měly rozhodnut o postupujícím týmu. Střelbu zahajovaly hosté. Teplická Kodešová netrefila branku a domácí Adrlová se trefila jen do tyčky. Ve druhé sérii byla úspěšná teplická Červená a karlovarská Bendová. Třetí sérii proměnila hostující Polívková i domácí Kulovaná. Ve čtvrté sérii se trefila pouze Zvolenská a nedala domácí Patakiová. A protože Doudová v pátém pokuse byla úspěšná, bylo rozhodnuto Vítězem a postupujícím se staly fotbalistky z Teplic.

V dramatickém utkání byly nakonec šťastnější teplické fotbalistky. Velkou zásluhu na tom má nepochybně jejich brankářka Dolejšová, která svůj tým v kritických chvílích podržela a byla také úspěšná při penaltovém rozstřelu, když chytila pokus domácí Patakiové. „Bylo to bojovné utkání, měli jsem více ze hry, ale nakonec rozhodly pokutové kopy. Nám se konečně začala dařit přihrávka a proto jsme si také vypracovali gólové šance, ale nepodařilo se nám je proměnit."  Zhodnotil utkání karlovarský trenér Vladimír Nágl.

Rozhodčí: Špindlerová          Diváci: 50

ŽK: Zvolenská, Vlastníková, Machatková - všechny Teplice

FC Buldoci: Šedivá(46´Vlková) - Králová, Bartošová, Andrlová, Vagingerová
Toporová, Kulovaná, Brožáková(46´Janochová), Beranová
Glosová(65´Patakiová), Kunešová(51´Bendová)

Na střídání připraveny:  (17)Vlková, (12)Janochová, (13)Sladkovská, (14)Patakiová, (15)Bendová

Trenér: Vladimír Nágl  asistenti: Jaroslav Bauchner, Robert Stojkovič                

FC Teplice: Dolejšová - Foldová, Štrosová, Polívková, Janečková, Červená, Zvolenská, Chludilová, Götzová, Vlastníková, Doudová.

Na střídaní připraveny: Čermáková, Machatková, Kodešová  

Trenér: Vladimír Folda  asistent: Miroslav Šlechta, Jiří Háša.

Branky: Bendová(57´) - Doudová(14´)

(JŠt)