Ročník 2006/2007

V páté sezóně účinkování ve II. lize skupině západ chtěly fotbalistky dokázat, že druhé místo v minulém ročníku nebylo náhodné. Úkolem proto bylo vybojovat prvenství ve skupině a v kruté baráži o jedno postupové místo se pokusit probojovat do první ligy. Realizační tým opět doznal změny. Odešel asistent Libor Marek a novým členem týmu se stal kustod Jarda Hůla. V kádru hráček došlo jen k drobným změnám. Magda Ostrochovská odešla do Viktorie Plzeň, ze žákovských soutěží přišla Hana Janochová, která se v přípravě zranila a tak v podzimních utkáních nemohla nastoupit. Již od prvních utkání podzimní část bylo jasné, že Hvězda bude velkým favoritem a podle toho také vypadala většina odehraných utkání. Hvězda měla územní převahu a soupeřky se snažily ubránit přijatelný výsledek. Brankářka Hájková i střídající Plechatá dlouho držely čisté konto a mnoho práce v brance neměly. Teprve v krajském derby se podařilo Trstěnicím vstřelit Hvězdě první dvě branky. V podzimní části vyhrála Hvězda všechny zápasy a nastřílele soupeřkám 38 gólů.
Po zimním soustředění v Krušných horách vyhrály fotbalistky zimní turnaj v Rakovníku. Před začátkem jarních bojů přišel do realizačního týmu asisten Robin Stojkovič a z pražské Sparty Iveta Stojkovičová a svoje působení v dresu Hvězdy ukončila Jana Krumphanzlová. V úvodním utkání jara rozstřílela Hvězda soupeřky z Droužkovic 16:0. Velký podíl na vysokém vítězství měla právě Stojkovičová, která nastřílela 6 branek. V dalších utkáních marně hledala Hvězda rovnocené soupeřky. Jedině zápasy s Viktorií Plzeň a Litní měly dobrou úrověň. Tento stereotypní průběh utkání, kdy Hvězda útočila a soupeřky se bránily, způsobil, že v některých utkáních s týmy s dolní poloviny tabulky chyběla motivace a výhra z povinnosti měla vliv i na herní projev. Za celou sezónu tak Hvězda odehrála pouze čtyři kvalitní zápasy a to se nakonec ukázalo jako rozhodující v baráži. Karlovarské fotbalistky vyhrály svoji skupinu II. ligy západ bez ztráty bodu a nebýt kontumace posledního utkání s Táborem, určitě by překročily stovku vstřelených branek na kontě soupeřek.
Protože z první ligy kromě sestupujícího Karlštejna odstoupil i jeden moravský celek, postupoval do první ligy vítěz z utkání Hvězda - Stará Lysá. Utkání se hrálo za úmorného vedra před zraky zástupců komise fotbalu žen a reprezentačního trenéra Dušana Žovince na hřišti v Praze - Radotíně. Ve vyrovnaném utkání fotbalistky Hvězdy neproměnily ve druhém poločase pět stoprocentních šancí, naopak soupeřky svoji jedinou v 80. minutě zakončily brankou. Ačkoliv byla Hvězda ve druhém poločase jasně lepší, absence kvalitních utkání se projevila v nervozitě při zakončování. V novém ročníku dojde k reorganizaci II. ligy a tak bude mít vítěz zajištěn přímý postup do 1. celostátní ligy.